نویسنده خوب کتاب خوب

— مرضیه عسگری نوری —————–

مرضیه عسگری نوری

مرضیه عسگری نوری، مشاور تغذیه و کوچ سلامت، طراح و مدرس روبراه ( برنامه جامع کاهش وزن، تناسب اندام و سلامت با رویکرد کوچینگ ) با سابقه کار مشاوره تغذیه، فرصت طلایی ارتباط و شنیدن داستان زندگی آدم‌ها را به در اختیار داشته است؛ داستان هایی که معمولا فراتر از مسائلی مانند اضافه وزن که به خاطر آن مراجعه می‌کردند می‌رفت. این داستان‌ها به او نشان داد که مشکلات و مسایل افراد مثل اضافه وزن و چاقی در هر بعدی از زندگی همچون کوه یخی­ ای است که فقط بخشی از آن به راحتی دیده می‌شود؛ بخش بزرگترش را یا در نگاه سطحی نمی‌توانیم ببینیم یا نمی‌خواهیم که ببینیم.

نارضایتی از وضع موجود، آمادگی برای تغییر دیدگاه و علاقه به جستجو و یادگیری باعث شد به عمق مساله چاقی و اضافه وزن وارد شود و در جستجوهای خود با آشنایی با واژه Integrative Nutrition و کوچینگ، به آموختن مهارت های کوچینگ از طریق آکادمی بین المللی کوچینگ (FCA) پرداخت.

کوچینگ کمک کرد تا او مسائل را از جمله آنها که مربوط به سلامت و بیماری است عمیق تر و کلی نگرانه تر ببینید و به همان نسبت راه حل و درمان مناسب تر و پایدارتر برایشان پیدا کند.

مرضیه عسگری نوری حالا به عنوان مربی سلامت (coach) به افراد مختلف به ویژه زنانی که از چاقی و اضافه وزن رنج می‌برند آموزش می‌دهد که چگونه وزن خود را آگاهانه و ماهرانه مدیریت کنند و از تناسب اندام ماندگار و زندگی سالم لذت ببرند.

Tags: , ,